İçeriğe geç

Özgüveninizi Yükselten Bir İşlem Saç Ekimi

Kadın ya da erkek fark etmeksizin saç ekimi büyük bir özen ve kaliteli ekipman ile yapılması gereken bir tedavidir. Fakat yalnızca tedavi aşamasında değil, öncesinde de hastanın uygunluğu dikkatli bir ön muayene ile değerlendirmeli ve süreç sağlıklı bir şekilde ilerlemelidir. Norwood ölçeği kullanılarak saç dökülmenizin seviyesini öğrenip ardından da sizler için tavsiye edilen saç ekiminin yöntemi veya iyileşme dönemi gibi kriterler uzman ekibimiz tarafından değerlendirilir.

Saç dökülmesi türleri kişiden kişiye ve dönemden döneme farklılık gösterir. Tüm bunlardan dolayı, sorunsuz bir tedaviye ihtiyaç vardır. Bu sorunun kaynağını bulmak ve en ideal tedaviyi seçmek için  alanında deneyimli bir ekiple çalışmak çok önemlidir. Bu noktada Saç Ekimi İstanbul olarak sizler için özel tedaviler uygular ve en kısa sürede olumlu sonuçlar almanız için çalışırız.

sac-ekimi-1-ay
sac-ekimi-1-ay

Saç Ekimi Süreci : 1. Ay

Saç ekimi uzman kadromuzun belirlediği cerrahi stile göre tıraşlı veya tıraşsız implantlar yapılabilir. Önce saç dokusu ve ekim yapılacak bölge belirlenir. Saç dokusu işlemin seyrine göre planlanır ve tıraş edilir. Lokal anestezi uygulanabilir ve mikrocerrahi aletleri kullanılarak saç kökleri tek tek alınır. Bölgeler, saç çıkış yönü, istenilen bölgedeki saçların açısı ve yoğunluğu dikkate alınarak özenle açılır. Hasat edilen kökler, özenli ve titiz bir çalışma ile bu kanallara birbiri ardına yerleştirilir. Tüm operasyonda amaç; Saça ameliyattan sonra belli olmayacak şekilde doğal bir şekilde güçlü ve uzun ömürlü bir görünüm kazandırmak olur. İşlem süresi ise ortalama 6 ila 8 saat arası gerçekleştirilir.

Saç Ekiminin Birinci Ayında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi sonrası 1. ay oldukça dikkat edilmesi gerekilen bir süreçtir. Saç ekimi dikiş gerektirmediği için iz bırakmayan bir işlem olarak karşınıza çıkar. Ameliyattan sonraki ilk 7 gün çok önemlidir. Enfeksiyon riskiyle mücadele için verilen yönergelere uyulması gerekir. Yara iyileşmesi sırasında kızarıklık oluşabilir. Kızarıklığın artmaması için tedavi bölgesinin güneşten korunması ve profesyonel ekibimizin tavsiyelerinin dinlenmesi önemlidir.

  •   FUE saç ekiminde iyileşme süresi 10 gün iken DHI saç ekimi tekniğinde 56 gündür. Günlük hayata karışabilirsiniz fakat 3 gün evde kalınması, bol su içilmesi ve tuzlu yiyeceklerden uzak durulması tavsiye edilir.
  •   Hastanın vücudunun hassasiyetine bağlı olarak saçlı deride ve yüzde şişlik oluşabilir. Şişlik 3 ile 4 gün sonrasında azalma gösterir.
  •   Saçın ekildiği bölge birkaç gün suya maruz bırakılmamalıdır. Ardından deneyimli hekimlerimizin önerdiği şampuanlar ile yıkayabilirsiniz.
  •   Saç ekimi 9. gün bölgelerde soyulma meydana gelebilir. Kabukları asla soymaya çalışmayın. İlk haftalarda ekilen saçlar, şoktan dolayı dökülecektir. Bu normal bir durumdur. Ekimin ardından belirli bir süre sonra tekrar çıkar. İlk başta ekilen saçlar eşit büyümeyebilir. Bu durum süreç için herhangi bir sorun yaratmaz.

Görünüşünüzü İyileştirmek İçin Saç Ekimi İstanbul’u Tercih Edin!

Danışanlarımızı Önemsiyoruz!

Saç Ekimi İstanbul olarak havayolu ve konaklama masraflarınız noktasında da sizlere kolaylıklar sağlayarak bütçenizi zorlamadan saç ekimi yaptırma imkanını sizlere sunmak için çalışırız. Saç ekimi fiyatları noktasında da peşin veya tek çekim ödeme tercihlerinde size %20 oranında indirim sunabiliriz. Her bütçeye uygun olan mikro fue saç ekimi fiyatları ile de ihtiyaç duyduğunuz görünüme kavuşabilirsiniz. Daha öncesinde bizi tercih etmiş olan danışanlarımız sayesinde de ekilmiş saç örnekleri ile işlem ve sonuçları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan saç ekim kliniklerimizde tüm bunların bilincinde olarak saç ekimi iyileşme sürecinizde size başından sonuna kadar eşlik edebiliriz. Aldığınız hizmetin kalitesini önemser ve programınızı bu çerçevede hazırlamayı önemseriz. Saç dökülmesi belirtileri olan hastalar için oluşturduğumuz yol haritasını hedef alarak tedavi sürecinden çıktığınızda tamamen memnun kalacağınızı garanti edebiliriz. Danışanlarımızın Türkiye’de veya yurtdışında yaşamasına bakılmaksızın en iyi şekilde hizmet görmesi için özenle çalışmayı merkezimize koyuyoruz. Tüm bu detaylar ile birlikte uygun fiyatlar sunan Saç Ekimi İstanbul’u tercih ederek kendinizi daha özgüvenli ve rahat hissedebilirsiniz.