İçeriğe geç

Sakal Ekimi İstanbul ile Arzuladığınız Görünüme Kavuşun!

Sakal uzatmakta sıkıntı yaşıyor veya hızlı bir şekilde sakal kaybı mı yaşıyorsunuz? Merak etmeyin! Sakal Ekimi İstanbul yanınızda! Sizler için sunduğumuz çeşitli saç ekimi işlemleri dışında sakal ekimi işlemi de sunuyoruz! Gelin bu işlemin ayrıntılarını beraber inceleyelim. 

Sakal Ekimi İşlemi Nedir?

Sakal ekimi, son yıllarda çok daha fazla talep görmeye başlamış bir uygulamadır. Erkeklerin sakal ve bıyık bölgesinde yaşanan seyrekleşmelerin giderilmesi amaçlı yapılır. FUE saç ekimi işleminde olduğu gibi enseden alınan kıl kökleri, seyrekleşme yaşanan bölgelere nakil edilir. 

Sakal ekimi, genetik olarak veya travma sonrası gelişen herhangi bir sakal kaybı durumunda gerçekleştirilebilir. Fakat sakal, saçlara benzerlik göstermez. Her bireyde farklı uzunlukta ve sıklıkta bulunur. Bu nedenle sakal ekimi için yapılan planlama, tamamiyle kişiye özel şekilde tasarlanır. İşlemi 3-4 saat gibi bir süreçte lokal anestezi altında gerçekleştiririz. Hiç acı hissetmeden istediğiniz sakal görünümüne kavuşabilirsiniz. Sakal ekimi, sadece kayıp yaşayan bireylere değil, istediği miktarda sakalı olmayan 20 yaş üstü bireylere de uygulanır.

sakal-ekimi-istanbul
sakal-ekimi-istanbul

Sakal eksiklikleri neden görülür?

Sakal eksikliği, birçok farklı sebepten ötürü meydana gelebilir. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz; 

Genetik Faktörler

Ebeveynlerinizden biri kıvırcık saçlıysa, sizin de kıvırcık saçlı olma ihtimaliniz olur, veya boyları uzunsa, sizin de boyunuz uzun olabilir. Sakal almakta da aynı prensip takip edilir. Babanız (veya onun babasının) ne kadar çok gür sakallara sahip olduğu, sizin de sakal bırakma şansınızı etkiler. Genetiğimiz, kendi vücudumuzla alakalı birçok şey hakkında karar verir. DNA üzerinde fazla kontrolümüz bulunmaz.

Hormonlar 

Seyrek ve dağınık sakalların nedeni göz önüne alındığında, hormonlar ilk sırada gelen sebep olabiliyor. Bazı bireylerin yanakları yüzün diğer kısımlarından daha az kan akışına sahip olabilirler. Bu da, düzensiz büyümenin biyolojik nedenlerinden biridir. Yanaklarınıza ulaşan besin ve sakal uzatan hormonların miktarını kısıtladığından, bu oldukça önemli bir faktördür. Sakal büyümesi testosteron hormonundan etkilenir. Düşük testosteronlu erkekler, her zaman olmasa da sakal bırakmakta zorlanabilirler. 

Saçkıran (Alopesi)

Saçkıran, çoğu erkeği etkileyen bir rahatsızlıktır. Sakalınız da dahil olmak üzere vücudun saç ile dolu kısımlarında kel noktalara neden olur. Bununla birlikte, tedavi edilebilir veya tamamen iyileşme gösterebilir. 

Yaşam Tarzı 

Bizlere her zaman yeterince uyuyup, sağlıklı beslenmemiz ve düzenli egzersiz yapmamız söylenir. Bu durumların hepsi genel sağlığımızda olduğu gibi sakal sağlığımızda da etkilidir. Biotin ve niasin gibi besinler sakalların büyümesine yardımcı olurlar. Bu besinleri, yumurta, avokado, süt, balık vb. yiyecekler aracılığıyla vücuda alabilirsiniz. DNA’nızı değiştirme ihtimaliniz eve yoktur, fakat sağlıklı bir yaşam tarzı ile görünümünüzü değiştirirken kendinize yardımcı olabilirsiniz!

Sakal ekimi nasıl yapılır? Sakal ekimi aşamaları nelerdir?

Sakal ekimi işlemi, FUE yöntemi kullanılarak yapılır. Yani, ekim işlemi donör bölgenin belirlenmesiyle başlar. Ardından sakal bölgesine yakın olan boyun ve elmacık kemiklerindeki kıllar kullanılır. Burada yeterli kök bulunmuyorsa ense kılları tercih edilir. Ense bölgesinden alınan kıllar bölge içerisinde herhangi bir yoksunluk yaratmaz. Bundan dolayı bu bölgeden kıl kökleri sıklıkla kullanılır. Ardından ekim yapılacak bölge ve ne kadar nakil yapılacağı belirlenir. Böylelikle sakal ekimi işlemi başlamış olur. 

Kısaca sakal ekimi aşamalarından bahsedecek olursak; 

 • İşlem öncesi ön muayene,
 • Ekim bölgesinin belirlenip greft (kıl kökü) sayısının hesaplanması 
 • Ağrısız anesteziyle lokal anestezinin sağlanması
 • Donör bölgeden alınan kıl köklerinin toplanıp nakil solüsyonunda bekletilmesi
 • Son olarak toplanan greftlerin sakalsız bölgeye ekilmesi. 

Genel olarak baktığınızda, saç ekimiyle çok farkı bulunmamaktadır. Dikkat edilmesi gereken nokta, donör bölgeden alınan greftlerin en yüksek hayatta kalma olasılığı olan teknikle muhafaza edilip nakil işleminin gerçekleştirilmesidir.

Sakal, birey için yüzde çok önemli bir aksesuardır.

Üzerimizden ayırmadığımız bileklik, kolye gibi birçok aksesuar bulunur. Aslında saçlarımız ve sakallarımız da üstümüzde taşıdığımız bir aksesuardır. Kişinin sakalları, her zaman istedikleri biçimde uzamazlar. İşte bu durumda Saç Ekimi İstanbul ekibi olarak devreye biz gireriz! Sakallarınız dolayısıyla yaşadığınız problemleri sonuca ulaştırmak için çalışıyoruz! 

İşte Burada Devreye Giriyoruz! Sakal Ekimi İstanbul Sorularınızın Cevabı Oluyor!

Sorularınızı cevaplandırmak üzere birçok içeriğimiz bulunuyor. Bunun yanı sıra sitemiz içerisinde bizlere ulaşabileceğiniz bir iletişim formu da bulunuyor. Bu sayede sorularınızı bize yazılı olarak iletebilirsiniz. Ardından sizlere ilk 24 saat içerisinde cevabımızı iletiriz. Fakat daha hızlı şekilde ulaşmak isterseniz de, iletişim numaramızı yine site üzerinden elde edebilirsiniz. Saç Ekimi İstanbul olarak her daim daha iyiye ve daha yeniye sloganıyla çıktığımız bu yolda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız! Hayal ettiğiniz o sakal / bıyık görünümüne kavuşmak için geç kalmadınız! Randevu oluşturarak ücretsiz ön görüşme kampanyamızdan faydalanabilirsiniz. Ardından geldiğiniz ilk planlama randevusunda %20’lik bir indirim de uygulamaktayız! Sene içerisinde de takip ederseniz diğer kampanya ve indirimlerimizden yararlanmanız mümkün! Haydi, randevu oluşturmak için beklemeyin ve bizimle iletişime geçin! 

Sıkça Sorulan Sorular

Bu işlemi yaptırmaya karar vermeden önce bir takım bilgilere sahip olmanız önemlidir. 

 • Sakal ekimi, uzun vadeli sonuçlar verir.
 • Riski bulunmayan bir cerrahi yöntemdir.
 • Lokal anestezi ile gerçekleştirilir
 • Ağrısız bir işlemdir.
 • Ekilen sakallar, doğal sakallara benzer biçimde davranır.
 • Yeni sakallar kesilebilir, tıraş edilebilir.
 • Ayarlanabilir, çeşitli sakal stillerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Her işlemde olduğu gibi, sakal ekimi işleminde de bazı dezavantajlar göz önüne çıkabilir.

 • Donör bölgeden saç, sakal alınır. 
 • Ekilen sakallar ilk başta dökülürler. (şok dökülme)
 • Ekilen sakalların “canlanma” dönemi içinde büyümesi, bazen aylar sürebilir. 
 • Hafif biçimde rahatsızlıklar olma olasılığı bulunur. Bunlar morarma, şişme, artan hassasiyet, kabuklanma ve kızarıklık, batık tüy gibi durumlardır. 
 • Enfeksiyon oluşumunu önlemek amaçlı antibiyotik veya kremler kullanmanız gerekebilir. 
 • İşlem büyük sabır gerektirir.  

Sakal ekiminiz sonrasında da size destek vermeyi sürdürmeye devam ederiz. Hastalığınızın tekrarlamaması adına umzan hekimimizin tavsiye ve uyarlarına uyulması büyük önem taşımaktadır. 

Sakal ekimi öncesi nelere dikkat edilmelidir?

İlk olarak saç ekiminde olduğu gibi, en az 3 gün önce alkol tüketimi durdurulmalıdır. Alkol tüketimi, ekim yapılacak alanın iyileşme sürecini etkileyebilir ve ekim sırasında kanama oranının artmasına sebep verebilir. Sakal ekiminden 1-2 hafta önce kan sulandırıcı özelliğe sahip ilaçları kullanmayı bırakmanız gerekir. Mesela, herkesin gündelik olarak kullandığı aspirin kan sulandırıcı özelliği yüksek bir ilaçtır. 

Prosedür esnasında gereğinden fazla kanamaya sebep olabilir. 

Sakal ekiminden yine en az 3 gün öncesinde sigara tüketiminin de durdurulması tavsiye edilir. Yine benzer şekilde sakal ekiminden 2-3 hafta sonraki sürece kadar da tüketime yeniden başlamamanız, iyileşme sürecinizi olumlu yönde etkiler. Tütün ürünleri içerisinde bulunan nikotim ve katran gibi maddeler, iyileşme sürecinizi yavaşlatır. Bundan dolayı işlem sonrası sonuçlarınızı almanız da yavaşlar, gecikir.

Sakal ekimi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Ekim işlemi sonrası ilk yıkama olana kadar donör bölgeye su veya herhangi kimyasal bir madde değmemelidir. Özellikle ilk üç gün, greftlerin deri ile tutunması için oldukça kritik bir dönemdir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi sigara tüketiminden kaçınılmalıdır. Bunun yanında yine 1-2 hafta süreyle alkol tüketimi yapmamanızı da önermekteyiz. Ekim sonrası ilk 1 aylık süreçte yaşanacak şok dökülme, kesinlikle sizi korkutmasın. Bu, iyileşme sürecinde oldukça doğal bir olay olup yaşanması beklenir. 

İlk 10 günlük süreçte kabuklanma ve ardından bu kabukların dökülmesi süreci yaşanır. Donör alanına sert herhangi bir cisim sürmemeniz gerekir. Geçici bir süreç olup iyileşmeye işaret eder. Herhangi sert bir cismin sakal bölgesine teması sakal ekimini işlemini tehlikeye atmaktadır. Aynı şekilde kızarıklıklar da görülebilir, herhangi bir müdahale gerektirmez. Fakat bu tür problemler normalden fazla olursa ve enfekte olma durumları varsa en kısa sürede ekimi yaptırdığınız kliniğe başvurmanız gerekir.

Sakal Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Sakal ekimi işlemi sonrası iyileşme süreci, nakil yapılan bölgenin yüz gibi hassas bir bölge olması dolayısıyla saç ekimine göre uzun sürer. Bu durum, fiziksel temastan uzak durulması gerektiğinden hastaya kimi zaman zorlu anlar yaşatabilir. Sakal ekiminden sonraki ilk bir hafta tüm iyileşme sürecini şekillendirir. Fakat birkaç basit önlem ile bu süreç kolaylıkla atlatılabilir. Yukarıda sıraladığımız durumların yanı sıra, terlemeyi önlemek amaçlı spor veya çeşitli cinsel aktivitelerden uzak durulması önerilir. Sizlere uygun bir beslenme planı planlanırsa, uymanız önem taşır. Herhangi bir aksilik yaşanmaması halinde, bir yıldan biraz uzun bir süre içerisinde istediğiniz sakal / bıyık görünümüne kavuşmuş olursunuz. 

sac-ekim-turkiye

Sakal ekimi sonrası ilk yıkama ve tıraş nasıl olmalıdır?

Sakal ekimi sonrası ilk yıkama ve tıraş en önemli aşamalardır diyebiliriz. Bu aşamalarda alınacak herhangi bir yanlış karar kıl köklerinin sağlığına doğrudan etki edecektir. Yıkama işlemi, genelde sakal ekiminin yapıldığı merkezde gerçekleştirilir. Fakat çeşitli nedenler dolayısıyla hastalar ilk yıkamayı evde de yapabilirler. Ev ortamında gerçekleştirilen yıkamalarda özellikle dikkat edilmesi gerekenler; gerçekleşen kızarıklık ve kabuklanmaların düzeleceğidir. 

Kabukların dökülmesi esnasında kıl kökleri de bu kabuklarla birlikte dökülmemelidir. Bundan dolayı bu süreçte oldukça hassas davranılmalıdır. İlk yıkama, ekim sonrası 2-4 gün içerisinde gerçekleştirilir. Losyonlama, köpükleme ve yıkama şeklinde 3 aşamada gerçekleştirilir. Bu losyon ve köpük gibi malzemeleri içeren bir bakım pakedi, Saç Ekimi İstanbul tarafından sizlere verilmektedir. 

Şöyle ki, sakal ekimi sonrası tıraş olmanızda herhangi bir değişiklik olur mu sorusu aklınıza takılmış olabilir. Bu çok doğal bir sorudur ve cevabı da tabiki bizde! Tıraş olmanızda herhangi bir engel bulunmaz, sadece dikkat etmeniz gereken bir şey bulunur; doktorunuzun size işlemden sonra verdiği süreyi mutlaka takip edin. Ardından dilediğiniz şekilde tıraş olmaya devam edebilirsiniz. Hatta bu süreçten oldukça büyük keyif alacak hale gelebilirsiniz! Bunun garantisini verebiliriz! 

sakal-ekimi-istanbul

Sakal ekimi işlemi ile hayallerinize kavuşun!

Sakal ekimi işlemi, genel anlamda bu şekilde gerçekleştirilir. Her işlemde olduğu gibi bu işlemde de belirli avantaj ve dezavantajlar bulunur. Uzman saç ekimi hizmetlerimiz yanında sakal ve kaş ekimi gibi çeşitli başka hizmetleri de sizlere sunmaktayız. Yine saç ekiminde olduğu gibi, bu işlemlerde de en iyisini sunuyoruz ve sunmaya da devam edeceğiz. Bu işlem öncesi, işleme uygunluğunuz en ince ayrıntısına kadar ölçülür ve ardından planlama yapılır. 

Fakat bu operasyonu yaptırıp yaptırmamak, hayatınıza yeni bir görünüşle devam edip etmemek tamamen sizin kararınızdır. Doktorunuz, sizin istekleriniz doğrultusunda en uygunu belirleyip işlemleri gerçekleştirir. İşlem hayatınızın neredeyse koca bir yılını alır ve büyük sabır gerektirir. İşleme karar verme aşamasında iyi bir araştırma yapıp kendinizi her şeyden önce mental olarak hazırlamanız sizin yararınıza olacaktır. Bu noktada birçok sorunuz, merak ettikleriniz bulunabilir.