İçeriğe geç

Titiz Saç Ekimi Süreci

Saç ekimi teknolojisinin hızlı bir şekilde gelişmesi ile birlikte saç ekimi yöntemleri de birçok değişiklik ve çeşide sahiptir. Günümüzde FUT, Fue  ve Choi DHI Saç Ekimi gibi birçok saç ekimi  yöntemi kliniğimizde yer alır. Ana hatlarıyla saç ekimi; belirlenen bölgelere titizlikle yerleştirilen greftlerin belirlenen alanlara yerleştirilme işlemidir. Günümüzde saç ekimleri Saç Ekimi İstanbul uzmanları tarafından geliştirilir. Lazer destekli bir süreç olan DHI Pro saç ekimi ile konforlu, ağrısız ve iğnesiz  bir şekilde saç ekimi yapılabilir. Bu süreç için endişeli ve kararsızsanız eğer saç ekimi sonrası süreç yorumları ve görsellerini inceleyerek karar sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

sac-ekimi-süreci

Saç ekimi bütüncül olarak değerlendirilmeli ve saç ekimi süreci kombine tedavilerle  bizim deneyimli kadromuzun önerileri ile desteklenir. Özellikle lazer destekli kombinasyon tedavisi, saç ekiminden sonra saçların daha yoğun, daha hızlı ve çok daha  doğal olmasını sağlayabilir. Bu aşamada kişiye en uygun olan yöntemin belirlenmesi önemlidir. Bizimle iletişime geçip süreç öncesi, işlem sırası, saç ektirme evreleri ve saç ekimi sonrası için uygun olup olmadığınızı anında öğrenebilirsiniz!

sac-ekimi-süreci

Saç Ekimi Yapılmadan Önceki Süreç

Saç ekimi yaptıranlar süreç öncesinde bazı koşullara uymalıdır. Aspirin ve türevi antikoagülanlar, saç ekiminin işlem tarihinden bir hafta önce ilaçların alınması kesilirse daha iyi olur. Alkol ve tütün ürünleri saç ekim işleminden 3 ile 5 gün önce bırakılması uzmanlarımız tarafından önerilir. Saç dökülmesine karşı kullanılan kremler veya ilaçlar mevcutsa işlemden 1 hafta önce bırakılmalıdır. Operasyon öncesi saçlara boya ya da benzeri işlemler uygulanmamalıdır. Ekibimizin tavsiyesi olmadan saçlarınızı tıraş etmemeniz önerilir. 

Saç Ekimi Tedavisiyle Yeni Bir Başlangıç

Saç ekimi sonrasında 3 ile 5 gün arası saçlar yıkanmayacağından işlem günü banyo yapmanızı ve saçlarınızı yıkamanızı öneririz. Rahat bir giyim için önü düğmeli yada fermuarlı eşofman tarzı rahat kıyafetleri tercih edebilirsiniz. İşlemden önce kafeinli içecekler içmemeniz oldukça dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Saçınızdaki saç dökülmesini tedavi etmek için kullandığınız jeller, spreyler veya herhangi bir bitkisel veya kozmetik ürününüz varsa kullanmamanız etkili bir süreç geçirmek için çok önemlidir. Saç ekimi köklerin tutması için bu detayların doğru bir şekilde uygulanması ile başlar. Süreç boyunca aklınıza takılan her soru için ekibimize başvurabilir ve onların önerilerinden faydalanabilirsiniz.

Acısız Operasyon Sunan Saç Ekimi

Saç ekimi işlemlerinizi sadece İstanbul’da değil, İzmir ve Ankara’daki kliniklerimizde de aynı güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Hangi şubemiz olursa olsun konforlu ve tam donanımlı bir klinikte tecrübesini kanıtlamış ekibimiz eşliğinde bu işlemler gerçekleştirilir. Saç ekimi sırasında öncelikle ekim yapılacak bölge ve saç çizgisi belirlenir. Bu aşamada saç ekim uzmanlarımız sizinle ortak bir karar verebilir. Profesyonel kadromuz, saç köklerinizin doğal görünmesi için saç çizginizi en doğal  şekilde belirlemeye çalışır. Bu doğru belirleme ile saç ekimi sonrası kimse bu işlemi yaptırdığınızı fark etmez. Bu durum sayesinde saç kökleri zayıflaması meydana gelse bile sorun yaşamazsınız.

Saç ekimi işleminin ardından iyileşme sürecini ve sürecin getirdiği komplikasyonları bilmek çok iyi olabilir. Ekim süreci öncesi ve sonrası yaşananlar, planlar ve yapılması gerekenler, diğer tüm süreçlerin sizleri nelerin etkileyeceği gibi noktaları Saç Ekimi İstanbul olarak her zaman cevaplamaya hazırız!

Bunu yapmaya karar vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. Öncelikle saç dökülmenizin sebebini ve durumunu bilmiyorsanız bu konuda uzmanlaşmış olan bize başvurabilirsiniz. Saç dökülmesinin nedeni bulunduktan sonra, durumun kalıcı mı, geçici mi yoksa sadece başlangıç ​​mı olduğunu belirlemek önemlidir.

Aldığınız tavsiyelere göre bir müdahaleye karar verip, öncelikle işlemi yapacak ekip ile ortak bir program belirleyebilirsiniz. Bu takvim hem sizin hem de işlemin niteliğine göre belirlenir. Gözenek boyutu ve yoğunluğu gibi durumlarda bu süreçte göz önünde bulundurulur.

Sonraki işlemde greftler ve saç kökleri FUE ile alınır. Ardından da özel solüsyonla hazırlanmış tüplere greftler ve saç kökleri yerleştirilir. İhtiyacınız olan saç köklerine ulaştıktan sonra uzman ekibimiz tarafından kanal açma işlemi başlatılır ve saç kökleriniz mikro aletler kullanılarak tek tek ekim yapılacak olan bölgeye yerleştirilir. Saç ekimi işleminin ortalama uzunluğu, saçınızın dokusuna, ektiğiniz bölgeye ve implant sayısına bağlı olarak yaklaşık 4-8 saat arasında değişiklik gösterebilir. Titizlik ile ilerleyen bu süreci uzun yıllar içerisinde elde ettiğimiz tecrübe ile başarılı bir şekilde yürütebiliriz.

Saç Ekimi Sonrasında Kusursuz Bir Görünüme Sahip Olun!

Saç ekimini takip eden 3 gün içerisinde greftin takılması için önemli bir süreçtir. Bu işlem sırasında başınızı çarpmamaya dikkat etmelisiniz. Ekim sürecinden sonra günlük hayatınıza ve işinize devam edebilirsiniz. İlk hafta saç ekim bölgesine yastık koymamaya özen göstermelisiniz. Saçınızın temizliğini sağlamak adına kliniğimize gelmenizi öneririz. Her gün saçınızı yıkamak için merkezimize geldikten sonra kendi saçınızı yıkama işlemini öğrenebilir ve rahatça saçınızın hijyenini sağlayabilirsiniz. 

Köklerin kızarıklığı genellikle bir hafta içinde geçer. İşlemden sonra 2 hafta boyunca dışarıda, özellikle tozlu ve hijyenik olmayan yerlerde şapka kullanmanızı sürecin başarılı bir şekilde ilerlemesi için uzmanlarımız önerir. Güneş, yağmur gibi saçlarla doğrudan temas halinde bulunan durumlardan kaçınmalısınız. Bu süreç boyunca saçlarınızı tıraş etmeyi planlıyorsanız makine yerine makas kullanabilirsiniz. Saçınızı nasıl doğru bir şekilde kesebileceğinizi ekibimizden öğrenebilirsiniz.

Saç ekiminden sonra kabuk dökme gibi durumları da yaşamanız mümkündür. Bu durum sürecin bir parçasıdır. Normalin dışında bir dökülme ya da kaşıntı hissederseniz bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Ekibimiz her konuda olduğu gibi bu durumda da sizi yalnız bırakmaz ve rahatınızı sağlayacak önerileri verebilir. 

Kimi zaman ilk ayda saçlarınız dökülebilir fakat endişelenecek bir şey yoktur. Genel olarak saç ekiminden sonraki ilk 2 ile 3 ay içinde saçlarınız dökülebilir. Ancak bu dökülmenin ardında saçlar yeniden çıkmaya başlar. Saç dökülmesinin ardından özellikle 3. aydan sonra yeni saç çıkışı hızlanır ve yaklaşık 5 aylık saç ekimi sonrası kökler uzar. Saç ekiminin gerçek başarısı asıl olarak 12. ay sonunda ortaya çıkacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

20 ile 65 yaş aralığındaki herkese saç ekimi yapılabilir. Ancak uzmanlar genellikle saç almak için 24 yaşına kadar beklemenin önemli olduğunu söyler. 

Hemofili, normal kan pıhtılaşma seviyelerinin oluşmasını engeller. Bu durum ameliyat sırasında anormal kanamaya neden olur. Gerekli oranda pıhtılaşmanın sağlanamaması hasta için risk oluşturur. Bu nedenle hemofili hastaları için ilk adım uygun görülen bir kan pıhtılaşma testi yapmaktır. Bu testin ardından işlem gerçekleştirilebilir.

Saç ekimi ameliyatı sırasında donör olan bölgeden kökler alınır ve eksik bölgelere nakledilir. Bu sürecin ardından da orijinal görünümüze yakın bir görünüm elde edebilirsiniz. Saç ekiminin ardından da eskisi gibi şiddetli bir dökülme yaşamazsınız.

Saç Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Bandajın Çıkarılması ve İlk Yıkama: Ameliyat sonrası dönemde ele alacağımız ilk nokta, pansuman ve pansuman sonrası yapılan ilk ve belki de en önemli yıkama adımıdır. Ameliyattan iki veya üç gün sonra çıkarılan bandajın ameliyatı yapan doktorun gözetiminde çıkarılmasını şiddetle tavsiye ederiz. Burada doktorun süreçte aktif rol alması tavsiyesi sadece pansuman çıkarma için değil tüm saç ekimi ameliyatı süreci için geçerlidir. Bandaj bir kez düzgün bir şekilde çıkarılmasının ardından genellikle tekrar takılmaz. Tekrar takılmamasının nedeni ise kıyafet giymek saç köklerinin terlemesine neden olur. Bu gibi durumlarda iyileşme sürecini yavaşlatır. Pansuman çıkarıldıktan sonra yani saç ekiminin ardından saçların yıkanması gerekir. 

Saç ekimi tutma süreci içerisinde saç yıkamada iki nokta vardır. Saçınızı toplarken ve yıkarken kullanacağınız yöntem için ekibimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz. Buradaki yöntemin amacı saçınızı yavaş ve dikkatli yıkamaktır. Yıkama işleminin saç köklerinin zarar görmemesi için çok nazikçe kurulamayı içerir. İlk yıkamanın ardından süreç boyunca yapılacak olan yıkama işlemlerin de belirli bir periyot uygulanır. Bu periyodun ardından normal yıkama işlemine geçilebilir.

sac-ekimi-sonuclari

Olumlu Sonuçlanan Saç Ekimi Sonuçları

Saç dökülmesi belirtileri takip edilerek durum şiddetlenmeden önlemini alabilirsiniz. Saç tepesinin açılmasının ardından dökülme süreci şiddetli bir şekilde başlar. Bu durum her yaştan kişiyi rahatsız edebilir ve onlara özgüvensiz hissettirebilir. Rahatsız hissetmemek ve daha güzel görünmek için Saç Ekimi İstanbul’un tecrübesine başvurabilirsiniz.

Saç ekimi başlangıcında dökülmenin olduğu ya da kelliğin olduğu alan işaretlenir ve bölge net bir şekilde belirlenir. İlk olarak ekimin yapılacağı bölgeden alınan greftler  hazırlanır ve daha sonra bu greftler nakledilecek bölgenin etrafındaki saçların yönüne doğru ekilir. Bu yön ve açı, ekimin yapılacağı ana noktalardan biridir, doğal bir görünüm elde etmek için oldukça etkili bir yöntemdir.

Saç ekimi önemli bir süreç olduğundan ötürü greft yoğunluğuna göre size çeşitli önerilerde bulunuruz. Bu öneriler, ekimin sonucunun başarısı ve en hızlı iyileşme süresi için kritik öneme sahiptir. İlk günlerde saçlar suya maruz kalmaz. Ancak size belirtilen tarihten sonra ekibimiz tarafından önerilen şampuanla saçınızı tarif edildiği şekilde yıkayabilirsiniz. İyileşme süresi yaklaşık olarak on gündür, ancak tam olarak iyileşme ise yaklaşık sekiz veya on hafta sürer. İşlem sonrası saç ekiminde kesin sonuç için on veya on iki ay geçmesi gerekir.

On ile on iki ay sonrasında gözle görülür bir şekilde farklı görebilirsiniz. Aynaya bakmak bu süreç sonunda daha da zevkli bir hale gelebilir. En yeni tekniklerimiz, tecrübeli ekibimiz ve sizler için sunduğumuz özel hizmetlerimiz ile her anınızda yanınızdayız.

sac-ekimi-süreci

Canlı ve Gür Saçlar İçin Ekim Sonrası Bakımı

Saç ekimi farklı yapılara sahip olan herkes için sağlıklı ve dolgun saçlara sahip olmasını kolay bir şekilde sağlayan kalıcı bir yöntemdir. Doğal ve uzun süreli sürecin sorunsuz ilerlemesi için saç ekimi sonrası saç bakım ipuçlarına dikkat etmelisiniz. Saç ekimleri kademeli olarak iyileşir ve hastaların her aşamada akılda tutması gereken ipuçları vardır. İşte sizler için hazırladığımız saçlarınız için üstünde durmanız gerekenler!

  • Uyku pozisyonu!

Saç ekimi sonrası alında şişmeyi önlemek ve en aza indirmek için uyku pozisyonunuza dikkat etmeniz ekibimizce önerilir. Şişliği azaltmak ve saç ekim bölgesinin hassasiyetinin etkisini azaltmak için birkaç gün 5 derecelik açıyla yan yatmanız faydalı olabilir. Fakat bazı danışanlarımızda şişlik çok az olur ve uyurken bu gibi bir öneriyi uygulamaya gerek kalmayabilir.

  • Egzersiz planı ve günlük rutin!

Saç ekimi işleminden sonra bir hafta boyunca ağır aktivitelerden ve egzersizlerden kaçınılmalıdır.Özellikle futbol, ​​basketbol vb. kafanızı çarpabileceğiniz sporlardan uzak durmanız sağlığınız açısından önemlidir. Birinci haftanın sonrasında yavaş yavaş mevcut egzersiz programınıza dönebilirsiniz.

  • Saç ekim bölgesini koruyun!

Saç ekimi ameliyatından sonra donör bölgeyi ve özellikle implant bölgesini korumanız gerekir. Sıcak su ile duş almak, ekim alanına direkt buz uygulamak, yanlış şampuan seçimi gibi hatalar ekimin ve köklerin kalitesini düşürecektir. Saç ekimi sonrası özellikle 72 saat içerisinde saçınıza dokunmamaya özen göstermelisiniz. Bunun dışında saç ekimi sonrası saç modelleri içinde ekibimize danışarak kendiniz için en uygun olan görünüme karar verebilirsiniz. Saç Ekimi İstanbul ile baştan sona tüm süreç güvenle takip edilir ve sizin konforunuz için hassasiyet ile çalışırız. Bizi tercih ederek hayatınıza yeni bir sayfa açabilirsiniz.