İçeriğe geç

Güçsüz Köklere İkinci Ayda Elveda

sac-ekimi-2-ay

Saç ekiminin ikinci ayı ekim çaresizliği dönemidir. Bu işlem sırasında ekilen yeni saçlar tamamen dökülebilir. Bu durumda da saçlar ekilmemiş gibi bir görüntü oluşturur. Düzensiz bir tüy dökümü nedeniyle hoş olmayan bir durum ortaya çıkar. Bu durum saç ekimi yaptıran kişilerde rahatsız edici bir algıya neden olabilir. Dökülmeyen tüylere sahip olmak da mümkündür. Fakat bu tüyler cansız bir görünümdedir. Saçlarım uzayacak mı, saç ekimi tutacak mı gibi sorularla endişeli düşüncelere sahip olabilirsiniz. Bu durum sizi demorilize edebilir. Ancak uzman hekimlerimiz ve kullanılan yöntemler sayesinde bu süreç iki ay içerisinde tamamlanacağı için endişe etmenize gerek yoktur. 

Ekilen yerlerde süreç içerisinde kızarıklık ve sivilce gibi oluşumlar meydana gelebilir. Bu durumun nedeni normalden daha derine yerleştirilen greftlerdendir.  Saç ekimi 40. gün olduğu zaman bile bölgelerdeki kızarıklık devam edebilir. Kızarıklık ve sivilce oluşumu çok fazla olmadıkça müdahale etmek gerekli değildir. Bu durum 60 ile 70. günlere kadar sürebilir. Ancak süreç içerisinde bu oluşumlar ekibimiz tarafından düzenli bir şekilde kontrol edilir.

Acısız Saç Ekimi İçin DHI Tekniği

DHI, tıbbi koşullarda uzman ekibimiz tarafından yapılan tekniklerden biridir. DHI saç ekimi avantajları ile daha kısa sürede acısız bir saç ekimi süreci geçirebilirsiniz.  Bu teknikte insan teması oldukça azalır. Tekniğin olumlu sonuç verme oranı ise bir hayli yüksektir. Aynı zamanda süreç bu teknik sayesinde hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Choi kalemi ile gerçekleştirilen bu yöntemde temel amaç, dolgun ve doğal bir görünüm elde etmektir. 

İşlem için özel olarak tasarlanmış ekipmanlar sayesinde sizi rahatsız eden bir görüntü oluşmadan işlem gerçekleştirilir. İhtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap veren İstanbul Saç Ekimi Merkeziyle bu süreci başarılı bir şekilde atlatabilirsiniz. Uzman ekibimizden daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

sac-ekimi-2-ay

Saç Ekimi Sürecinin İkinci Ayındaki Önemli Noktalar

Saç ekimi sonrası kısa bir sürede yeni bir görünüme kavuşmak isteyebilirsiniz. Saç ekimi  iyileşmesinin tamamlanması ile ekilen saçlar 2 ile 3 ay içerisinde çıkmaya başlar. Bu noktada süreç takibi için profesyonel ekibimizle her zaman görüşmeler gerçekleştirirsiniz.

  • Saç ekimi sonrası 2. ay döneminde saçınız, dengesiz bir büyüme sürecine girebilir. Bunun nedeni saçlarınızın deri altındaki yerleşim sürecinde olmasıdır. 
  • Zaman zaman dökülme yaşanırken kimi bölgelerde de saç uzaması olabilir. Ancak bu durumlar hastadan hastaya değişiklik gösterir. Bu noktada her danışanın yapısı farklı olduğu için kliniğimizde kişiye özel tedavi imkanları sunulur. 
  • Saç ekimi süresi boyunca kafa derisinin iyileşme döneminde yapısal bir  tepki olarak ortaya çıkan sivilceleri de gözlemleyebilirsiniz. Sivilceler sizi rahatsız ediyorsa, deneyimli ekibimizin önerilerinden yararlanabilirsiniz.

Saç Ekimi İstanbul Desteği ile Güçlü Saçlara Kavuşun!

Süreç Boyunca Yanınızdayız!

Saç ekimi sektörünün gelişmiş yöntemlerini kullanarak sizlerin çok daha kısa süre de sonuçlar almanıza yardımcı oluruz. Saç Ekimi İstanbul olarak gelişen teknolojileri ve yeni yöntemleri aktif olarak takip ederiz. Saçların seyrekleşmesi ve nedenlerini derinlemesine araştırır; sizler için en güvenilir, doğal ve kalıcı sonuçları sağlayabilecek tedavileri uygularız. Almanya ve Hollanda gibi yurt dışında saç sorunu yaşayan danışanlarımızın hiçbir endişe duymadan kliniğimize gelmelerini sağlayabiliriz. Anlaşma içinde olduğumuz ulaşım ve konaklama şirketleri ile sizleri sorun yaşamadan Türkiye’de rahat bir şekilde saç ekim süreci yaşamanızı sağlayabiliriz. Türkiye’ye geldikten sonra, saç ekimi noktasında uzun yıllar eğitim almış ve başarılarını defalarca kez kanıtlamış deneyimli ekibimizle gün gün saç ekimi sürecini detaylı bir şekilde planlayarak tedavi sürecine başlayabilirsiniz. Tüm bu rahat ve düzenli işleyen süreç sayesinde Türkiye’de tatildeymiş gibi hissedebilirsiniz. Tüm işlem sürecini kolayca geçirebilir ve Saç Ekimi İstanbul desteği ile de görünümünüzü iyileştirebilirsiniz.

İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan saç ekim kliniklerimizde tüm bunların bilincinde olarak saç ekimi iyileşme sürecinizde size başından sonuna kadar eşlik edebiliriz. Aldığınız hizmetin kalitesini önemser ve programınızı bu çerçevede hazırlamayı önemseriz. Saç dökülmesi belirtileri olan hastalar için oluşturduğumuz yol haritasını hedef alarak tedavi sürecinden çıktığınızda tamamen memnun kalacağınızı garanti edebiliriz. Danışanlarımızın Türkiye’de veya yurtdışında yaşamasına bakılmaksızın en iyi şekilde hizmet görmesi için özenle çalışmayı merkezimize koyuyoruz. Tüm bu detaylar ile birlikte uygun fiyatlar sunan Saç Ekimi İstanbul’u tercih ederek kendinizi daha özgüvenli ve rahat hissedebilirsiniz.