İçeriğe geç

Saç Ekimi 5 Ay Süreci

Artık saçların “hareketsiz dönemi” sonuçlanmış ve istenilen sonuçların görülmeye başlandığı döneme giriş yapılmıştır. Bu dönem içerisinde saçlarda dökülme yaşanabilir. Küçük bir ihtimal olsa da gerçekleşme olasılığı vardır. Büyüyen ve uzayan saçlarınız artık ele avuca gelir şekilde çıkar, uzamaya devam etmektedir. Dördüncü ayda olduğu gibi kafa üzerinde sivilcelenmeler bu ayda da devam edebilir. Sebebi genelde saçların cilt altında çıkmaya çalışmasından dolayıdır. Sizleri rahatsız edecek büyüklükte boyuta ulaştıysa en kısa sürede merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

sac-ekimi-5-ay

Bu ay içerisinde de makine ile traş olmamalı, sadece el üstü traş yapılmalıdır. Altıncı ay dolana kadar yine hamam, sauna, spa gibi aşırı sıcak veya aşırı soğuklara maruz kalınmamalıdır. Sizlere verilen bakım paketindeki saç vitamini kullanımı devam edebilir. Buna ek olarak da saç ekimi prp tedavisi uygulayabilirsiniz. 5 aylık saç ekimi sürecinizde sizlere cilt gençleştirme işlemi uyguluyoruz! Tedavi sırasında öncelikle vücudunuzdan kan alma işlemi yapılıyor. Ardından bu kanın içinden trombositleri ayrıştırıyoruz ve saçlarınıza enjekte ediyoruz. Bu saç derinizin ve saçlarınızın canlanmasını sağlıyor ve dökülmesini önlüyor. Aynı zamanda yeni saçların çıktığı köklerin de canlanmasını sağlıyor! Saç Ekimi İstanbul kliniklerinde bu tedaviden yararlanmanız mümkün! Ayrıntılı bilgi ve randevu oluşturmak için bize ulaşın. 

sac-ekimi-5-ay

Saç Ekimi Kalıcı mı?

Bu aylardan itibaren yaptırdığınız saç ekimi işleminin kalıcı olup olmadığı konusunda sorularınız oluşabilir. Oldukça sabır gerektiren bir işlem olduğundan, beklentinizin yüksek olması olası tabii ki! Saç ekimi, kendi vücudunuzdaki belirli bölgelerden alınan saç kökleri ile gerçekleştirilir. Bu saçların genetik özellikleri de eklendikleri yeni ortamda büyümeye devam etmelerini sağlar. 

İşte bu saydığımız özelliklerden dolayı da, nakledilen saçların %95’inin kalıcı olduğu tahmin edilir. Fakat bu kalıcılık, saçın olduğu gibi bırakılabileceği anlamına gelmez. Saç ekimi işleminden sonra, nakledilen saçlara ekstra özen gösterilmesi çok önemlidir. Doktorunuzun talimatlarına ve sizlere verilen çeşitli şampuan, vitaminler gibi bakım araçlarını kullanmaya özen göstermelisiniz. Fakat özetlemek gerekirse, saç ekimi işlemi kalıcıdır. Fakat ekim işlemi sonrası hiçbir şey henüz bitmiş değildir, bakımınıza özen göstermeli ve talimatlara uymalısınız!

Saç Ekimi Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

Saç ekimi işlemi sonrası bakımdan defalarca bahsettik. Peki, nedir bu bakım? Kliniğimizde yapılan her işlem sonrası sizlere bir bakım pakedi hediye ediyoruz. Bu paketin içerisinde çeşitli formüllerle hazırlanmış şampuanlar, kremler ve saç için vitaminler bulunmaktadır. Bu bakım setinin tek amacı, saç ekimi sürecinizi olabildiğince problemsiz ve sağlıkla atlatmanız için tasarlanmıştır. 

Vitaminlerden bahsedecek olursak, sizlere paketimizde saç vitamin kapsülleri veriyoruz. Bu kapsüller düzenli kullanıldığında saç derisini ve köklerini güçlendirmeye yarar. Yanındaki saç bakım kremi ve şampuanı da deriye masaj yapılarak uygulanır ve saçlarınıza gerekli hassasiyeti gösterir. Bu sayede yeniden uzayan saçlarınız hiçbir zarar almadan, gür ve sağlıklı şekilde uzamaya devam eder. 

Saç ekimi işlemi sonrası saç bakımınıza özen göstermeniz çok önemlidir! Bizler işlem sonrası düzenli olarak kontrol sağlasak da, %100 korumayı tek başımıza yapamayız. İşlem boyunca doktorlarınızla işbirliği içerisinde olmanız çok önemlidir! Sizlerden yapmanız istenen herhangi bir işlemi aksatmadan yapmamaya özen göstermelisiniz. Saç ekimi süreci sonunda %100 etkiyi hissetmek için en kolay yol bu bahsettiklerimizden geçer! Aklınıza takılan herhangi bir soru veya saç ekimi sonrası bakım hakkında tüm sorularınızı iletişim numaramız üzerinden ulaşarak veya sitemizde bulunan formu doldurarak bizlere ulaştırabilirsiniz. Saç Ekimi İstanbul ile her gün daha da iyiye!