İçeriğe geç

Saç ekimi işlemi nedir?

DHI No Touch Saç Ekimi

Saç ekimi, çeşitli sebeplerle saç kaybı (kellik) yaşamış kişilere uygulanan bir işlemdir. Birden fazla saç ekimi tekniği bulunur. Bunlardan başlıcaları FUE, DHI, birleşik greft ameliyatı gibi tekniklerdir. Her biri kendine has özelliklere sahip olan bu tekniklere kişi üzerinde yapılan incelemeler sonrası karar verilir. Sizin için en uygun tekniği alanında uzman bir doktordan başkası yapamaz. Bu sebeple bir doktor onayı almadan hiçbir işlemi gerçekleştirmemenizi öneririz. Uzman kliniklere başvurmanız sonrası sizler için belirlenen  en uygun saç ekimi tekniğiyle işleminiz gerçekleşir. Bir yıllık iyileşme süreci de böylelikle başlangıç yapmış bulunur.

sac-ekimi-sonuclari
sac-ekimi-sonuclari

Saç Ekimi En İyi Sonuçlar İçin Saç Ekimi Merkezi Nasıl Seçilmelidir?

Kişinin kendisi için en uygun merkeze karar vermesi, saç ekiminin ilk ve en önemli adımlarından biridir. Birden çok saç ekimi merkeziyle görüşüp, en iyisine karar vermenizde sizlere yardımcı olacak birkaç etken bulunur. Bunlardan en önemlisi sosyal medya ve arama motorlarıdır. Burada saç ekimi merkezlerinde bu işlemlerden yararlanmış kişilerin yorumları sizlere bir ışık tutacaktır. Bunun haricinde, sitemizde yer alan numaradan veya iletişim formundan bizlere ulaşım sağlayıp aklınıza takılan soruları iletebilirsiniz. Form üzerinden iletilen sorulara ilk 24 saat içerisinde cevap veriyoruz! 

Saç Ekimi Sonuçları Ne Zaman Alınır?

Saç ekimi sonrası süreç, ekim yaptıran kişi için en zorlu dönemdir. Özetle anlatacak olursak, ekilen saçlarda 15-20 günlük süreçte şok dökülme adını verdiğimiz bir dönem yaşanır. Burada saç ekimi için kullanılan greftler dökülür. Ardından bu saçlar 4-5 aylık bir süreçte çıkmaya başlar. Bu çıkan saçlar cansız ve zayıf olurlar. Altıncı aya gidildiğinde ekilen saçların %60’lık bir kısmı çıkmış olur. Genel bir ortalama olup kişiden kişiye değişim gösterebilir. Ardından 7-8. aylardan itibaren saçlar kalınlaşmaya ve hacmi artmaya başlar. Birinci yıl sonuna geldiğimizde %95’lik bir oranda saç çıkmıştır. Fakat %100’lük sonuç almak için 18. ayın beklenmesi gerekir. Dolayısıyla tam anlamıyla saçınız olacak sonuçları görmek için 1 yıllık gibi bir süre beklemeniz gerekir. 

Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Saç dökülmesine karşı uygulanan birçok farklı tedavi yöntemi bulunur fakat en kesin ve en başarılı sonuçlar saç ekimi işlemleriyle alınır. Uzun vadeli, fark edilir ve en önemlisi de doğal sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Saç ekimi işlemlerini erkekler de kadınlar da uygulayabilirler. Saç dökülmesinin geç evrelerinde dahi saç ekimi işlemi uygulaması yapılabilir. Saçlarınız ekim sonrası yeniden çıkmaya başladığında dökülmez. Saç ekimi tedavileri son 20 yılda teknolojiyle beraber çok gelişti. Artık choi kalemi adını verdiğimiz küçük bir aletle saç derisine herhangi bir kesi atmadan saç ekimi işlemi uygulayabiliyoruz. Bu da hastalar açısından daha rahat ve kolay bir süreç fırsatı ortaya koyuyor. Ayrıca, saç ekimi teknikleriyle yalnızca saç ekimi değil, aynı zamanda kaş, bıyık sakal ve hatta favori ekimi bile yaptırabilirsiniz!

sac-ekimi-sonuclari

Saç ekimi, kişinin kendisiyle barışık bir hayat yaşamasında da büyük katkılar sağlamaktadır. Çünkü, saçlar kimliğimizin önemli bir unsurudur ve vücudumuzun geri kalan kısımlarıyla beraber saçlarımıza verdiğimiz şekil, tarz, renk bizi biz yapar. Tabii ki her insan kendi görünüşüyle dünyaya bir farklılık katmaktadır. Fakat bu görüntüyü değiştirmek, kendi benliğinizi yeniden bulmak da sizlerin tercihidir. İşte bu noktada önde gelen kliniklerden biri olarak Saç Ekimi İstanbul devreye giriyor! Randevu oluşturmak ve ayrıntılı bilgi almak için sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz! 

Saç Ekimi Dezavantajları nelerdir?

Bütün cerrahi işlemlerde olduğu gibi, saç ekimi işleminde de bazı eksiklikler, dezavantajlar bulunur. Bunlardan ilki, saç ekiminin maliyetli ve uzun süren bir işlem olmasıdır. Sonuçları kesinlikle her şeye değer, fakat yine de kişiyi yoran bir deneyim de olabilir. Fakat yine de, çoğu kişi alacağı kalıcı sonuçları düşünerek saç ekimi tedavisine başlar. Kliniğimizde sizler için uygun olacak fiyat tarifeleri ve yararlanabileceğiniz kampanyalar da bulunur!

Bir diğer dezavantaj da, ekilen saçların çıkmasını ve uzamasını beklemektir. Saç ekiminde saçların çıkması, hemen gerçekleşmez. Yeni saç çizginizi, ana hattı hemen görebilirsiniz. Fakat gerçek büyümeyi görmek için en az 7 ay beklemeniz gerekmektedir. Saç ekiminin %100 tamamlanmış sonuçlarını da 18. ay itibariyle görebilirsiniz. 

Bazen de, saç dökülme durumu ekim yapılmayan alanlarda gerçekleşebilir. Bunun sebebi, doğal saç dökülme alanının genişlemesidir. Saç ekimi de saç kaybının yaşandığı belirli alanlara yapıldığından, yapılmayan alanlar dökülmeden etkilenmeye devam edebilir. Bu gibi durumlarda ilaçlar veya lokal losyon gibi diğer saç dökülmesi tedavilerinin kullanılması önerilebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu oldukça genel bir sorudur diyebiliriz. Fakat şöyle ki, saç ekimi süreciniz boyunca bakımınıza ne kadar dikkat ederseniz çıkan saçlar da o kadar sağlıklı ve memnun edici olacaktır. Çünkü, doktorlarınız size ekim işlemi öncesi ayrı, sonrasında da ayrı öneri ve tavsiyelerde bulunur. Size söylenenleri ne kadar doğru takip ederseniz, yaşadığınız süreçte bir o kadar sorunsuz geçecektir.

Saç Ekimi İstanbul olarak İzmir, Antalya ve İstanbul illerinde kliniklerimiz bulunmaktadır. Dilediğiniz kliniğe başvuruda bulunup saç ekimi, kaş ve sakal ekimi işlemlerinden faydalanabilirsiniz.

Evet! Dilediğiniz her yerden kliniğimize gelebilir, gerekli tedavileri olabilirsiniz. Seyahat ve konaklama masraflarınızı biz karşılıyoruz. Kliniğimize geldiğinizde de konakladığınız yer ve klinik arası ulaşımınızı da üstleneceğiz.

Saç Ekimi İstanbul kliniklerine dünyanın neresinden başvurursanız başvurun, alacağınız hizmet ve size söylenenler aynı olacaktır (kişisel sağlık durumlarınız ile alakalı durumlar hariç). Bunun yanında, ekstra olarak yapabileceğiniz birçok şey bulunur. Bunlardan bazıları sağlıklı beslenme, spor yapma gibi hayat tarzınızı değiştirecek şeylerdir. Bu tür yeni ve sağlıklı aktiviteler hayat kalitenizi arttırdığı gibi saç sağlığınıza da etki eder. Bu yüzden saç ekimi işlemini yaptırmak ve hayatınıza yeniden başlamak isterseniz, aslında gerçekten yeniden başlamanız yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri olur. 

Saç Ekimi Süreciniz Boyunca Saç Ekimi İstanbul Yanınızda!

Saç Ekimi İstanbul kliniği olarak, yaşayacağınız her türlü olumlu veya olumsuz durumlarda yanınızda olduğumuzu belirtmek isteriz. Olur da yeni bir görünüme kavuşmak isteyip kliniğimize başvurursanız, tüm süreç boyunca kendinizi yalnız hissetmezsiniz. Çünkü, aklınıza takılan her türlü soruyu cevaplamak üzere çalışıyoruz! Nasıl mı? Kliniklerimize geldiğinizde ön görüşmeniz boyunca sizden herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Kliniğe gelmeden önce aklınıza takılan bir şey olduğunda iletişim numaramızla arayarak bize ulaşabilirsiniz. Bunun dışında sitemiz içerisinde bir de iletişim formu bulunur. Bu iletişim formu üzerinden ilettiğiniz her türlü mesaja ilk 24 saat içerisinde geri dönüş sağlamaktayız. 

Yani, FUE, DHI no touch veya diğer saç ekimi tekniklerinden yararlanmak istiyorsanız ama bazı sorularınız bulunuyorsa, nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız Saç Ekimi İstanbul ekibi yanınızda! Tek yapmanız gereken belirttiğimiz kanallar üzerinden veya kliniklerimize başvurarak bize ulaşmanız. Dünyanın herhangi bir yerinden kliniklerimize başvurabilir, size oldukça uygun gelecek fiyat tarifelerimizden yararlanabilirsiniz. Türkiye’ye uçuş yaptığınız sıra anlaşmalarımızın bulunduğu havayolu şirketlerini tercih ederseniz, indirimlerden yararlanma şansınız olur. Bunun yanı sıra, buraya geldiğinizde kalabilmeniz açısından klinik yakınlarında anlaşmalarımızın bulunduğu konaklama yerleri de bulunmaktadır! 

En iyi saç ekim sonuçları, sakal ve kaş ekimi gibi birçok farklı operasyondan yararlanmak için adresiniz; Saç Ekimi İstanbul! Her daim daha iyiye ve daha yeniye doğru yol almak için bize başvurun! Uzman ekibimizle sizleri beklemekteyiz! 

sac-ekim-turkiye