İçeriğe geç

Aynaya Bakışınızı Değiştiren Saç Ekimi Öncesi Sonrası

İmplantasyon süreci, prosedürlerin işleyiş sürecinin karşılaştırmalarının tümünü belirtilirken, işlemden önce kaçınılması ve sonrasında izlenmesi gereken eylemlerin de farkında olmanız gerekir. Tüm bu noktaları uzman kadromuz ve teknolojik donanımlara sahip kliniklerimiz ile sizlerin en başarılı şekilde bu ekim işlemini atlatmanıza destek oluruz. Bu alandaki tecrübemiz ile her zaman ihtiyaçlarınıza başarılı bir şekilde çözümler sunabiliriz.

sac-ekimi-oncesi-sonrasi

İşlem öncesinde danışanlarımızla daha sağlıklı bir süreç işlemek adına bazı testler yaparız. Saç ekimi öncesi hangi testler yapılır sorusuna yanıt olarak detaylı bir kan testi yapılır verilebilir. Bu kan testi hepatit C veya HIV gibi kan yoluyla bulaşan hastalıklarınız olduğunu gösterir. Eğer bu hastalıklardan birisine sahipseniz saç ekimini gerçekleştiremeyiz. Bu gibi durumlar için farklı ekim yöntemleri ile de sizlere hizmet verebiliriz. Saç ekimi 5 yıl sonra tamamıyla kafa derinize uyumlu bir hal alır. Bu süreci bizim desteğimizle atlatmak için her zaman bizi arayabilirsiniz!

sac-ekimi-oncesi-sonrasi

Saç Ekimi Sürecinizde Avantajlı Tekniklerden Faydalanın!

DHI tekniği, en yeni saç ekimi tekniklerinden biri olmasının yanı sıra, özellikle yurt dışı seyahatlerinden dönen danışanlarımız için en popüler olanlardan biri haline gelir. Çünkü DHI saç ekimi tekniğinde saçların hiçbir şekilde tıraş edilmesine gerek yoktur. Bu teknik sayesinde görsel olarak tatmin edici bir tedavi sağlanabilir. Tepe bölgesi saç ekimi öncesi sonrası daha güzel ve sorunsuz görünür.

PRP yöntemi, cildi gençleştirmeye ve vücudun kendi kendini onarmasını sağlamaya odaklanan bir yöntemdir. Vücudunuzdaki kanı zayıf saç köklerine pompalayarak elde edilen temel bir prensibe sahiptir.

Saç ekimi denilince insanların aklına en popüler tekniklerden biri olan FUE, kelliğe kalıcı çözüm olarak bilinir. Ancak birçok saç ekim tesisinin bu tekniği yarı profesyonel kadro ile yapıyor olması tedavinin başarısını ciddi şekilde etkileyebilir. İstanbul Saç Ekimi  olarak  FUE saç ekimini kliniğimizde son teknoloji ekipman ve deneyimli kadromuz ile gerçekleştiririz.

Saç Ekimi Öncesi Dikkatli Davranılması Gerekli Olan Noktalar

Unutulmamalıdır ki saç ekimi cerrahi bir işlemdir. Saç ekimi yaptırmadan önce, kullandığınız ilaçlar veya size  önemsiz gibi görünse de  kronik hastalıklarınız hakkında mutlaka ekibe bilgi vermelisiniz. Düzenli olarak  kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız  saç ekiminden en az bir hafta önce kullanmayı bırakmalısınız. Aksi takdirde ameliyat sırasında aşırı kanama yaşarsınız ve bu da sonucu olumsuz etkiler. Ameliyattan 2 gün sonra  tekrar almaya başlayabilirsiniz. Saç dökülmesi olan çoğu insan, saç dökülmesini önlemek için bir multivitamin takviyesi alır. Artan kanama riskinden dolayı saç ekiminden bir hafta önce B vitamini ve E vitamini içeren takviyeler kesilmelidir.

Saç Ekiminden en az bir hafta önce kan inceltme riskinden dolayı alkol alımı yapılmamaldır. Alkol yara iyileşmesini yavaşlatır, bu nedenle saç ekiminden sonra 15 gün boyunca tüketilmemelidir.

Saç Ekimi Sonrası Kaçınılması Önemli Olan Durumlar

Saç ekiminden hemen sonra iyileşme sürecinin sağlıklı olması için saç köklerini darbelerden korumanız ve bazı durumlara dikkat etmeniz gerekir. Beklenilen başarılı, güzel ve sağlıklı saç ekimi sonuçları elde etmek için  danışanların, ameliyat sonrası ekibin önerilerine tam olarak uyması gerekir.

Saç ekimi işleminin ardından saç köklerinin titrememesi için saçınızla oynamaktan ve bölgeyi kaşımaktan kaçınmanız ekibimiz tarafından önerilir. Saç ekimi sonrası darbelerden korunmak için kazak ve tişört yerine daha geniş yakalı kıyafetleri tercih etmeniz köklerin kafanıza yerleşmesi için gereklidir. Ekilen saç köklerinin iyileşmesini olabildiğince hızlandırmak onların zarar görmemeleri için terlemekten, aşırı nemli ortamlardan, hava sıcaklığı sık sık değişen ortamlardan uzak durmaya çalışmanız, daha verimli bir kök büyüme süreci sağlayabilir. Ekibimiz tarafından tavsiye edilirse bandajlarınızı ve ilaçlarınızı aksatmadan düzenli olarak kullanmanız ekim sürecinin etkinliği açısından oldukça önemlidir.

Saç ekimi sonrası yıkama için merkezimize geldikten sonra kendi saçınızı yıkama işlemini öğrenebilir ve  saçınızın hijyenini kolayca sağlayabilirsiniz. Saç ekiminden sonra traş olmayı planlıyorsanız, tıraş makinesi yerine makas kullanmayı tercih edebilirsiniz. Saçınızı nasıl doğru keseceğinizi ekibimizden öğrenebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi işleminden önce donör bölgeden saç çizgisine Dermojet dediğimiz son teknoloji kullanılarak iğnesiz lokal anestezi uygulanır. Bu sayede ekim sırasında herhangi bir  acı hissetmezsiniz. İyileşme sürecinde hafif ağrı olabilir. Bu ağrıyı en aza indirmek için işlem sonrasında sağlık danışmanımız tarafından önerilen ilaç ve bakım ürünlerini kullanmak faydalıdır.

Her ameliyatta olduğu gibi saç ekiminde de potansiyel komplikasyonlar olabilir. Kızarıklık ve iltihaplanma gibi saç ekimi sonrası komplikasyonlar meydana gelebilir. Ancak bunları en aza indirmek ekibin elindedir. Bu nedenle saç ekimi için bir klinik seçerken dikkatli olmalısınız. Bu seçimi yaparken ameliyat ekibinin tecrübesine, daha önce olumlu sonuç almış hastaların referanslarına ve ameliyatın yapıldığı steril, hijyenik ortama dikkat etmelisiniz.

Kullandığımız FUE tekniği sayesinde ameliyat sonrası herhangi bir kesim ve dikiş izi kalmaz. FUE tekniği ile saç kökleriniz mikrotip motor kullanılarak donör bölgeden  tek tek alınacaktır. Kökler tek tek çıkarıldığı için bu bölgenin iyileşme süresi çok kısadır ve ameliyat sonrası iz kalmaz. 

Profesyonel Bir Süreç İle Daha Güzel Saçlar

Şiddetli saç dökülmesi gibi her aşamada danışanlarımız için doğru çözüm bizde! Mezoterapi, saç ekimi sonrası saç derisini besler ve yeni saçların uzun süre dökülmeden ve sağlıklı kalmasını sağlar. Saç ekimi iyileşme sürecinde oldukça önemli bir yere sahip olan mezoterapi, uzmanlarımız tarafından belirlenen tedavi seanslarında uygulanarak ek bir rol oynar. Ancak mezoterapi tek başına kullanıldığında oldukça etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Özellikle ince ve cansız saçlı kişilerde saç derisini mezoterapi ile besleyerek saç direncini ve canlılığını artırmayı amaçlarız. Gerek süreç öncesi gerek süreç sonrası her zaman yanınızdayız. Saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler noktasında da size destek olan ekibimiz sayesinde kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Saç ekiminden en iyi şekilde yararlanmak, sağlıklı ve  doğal  saçlara sahip olmak istiyorsanız, düzenli seanslarda yapacağınız mezoterapi tedavisi ile istediğiniz her şeye ulaşabilirsiniz!

Kişiselleştirilmiş Bir Saç Ekimi Deneyimi İçin Saç Ekimi İstanbul!

Almanya gibi ülkelerde yaş ve cinsiyet fark etmeden yapılan saç ekimi gibi tedaviler çok yüksek fiyat seviyelerinde yer alır. Kliniğimiz size en iyi hizmeti uygun fiyata sunmak için hiç durmadan çalışır. İşlem yaptırma noktasında kararsızsanız ve aklınızda sorularınız varsa saç ekimi öncesi ve sonrası fotoğraflar yardımıyla karar sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Daha öncesi işlemi gerçekleştirilen kişilerin yer aldığı bu fotoğrafların yanında yapılan yorumları da okuyarak kısa sürede bu alandaki başarımızı görebilirsiniz. 

Son teknoloji saç ekimlerine bir servet harcamadan istediğiniz güzel görünüme uygun ve pratik bir fiyata sahip olabilirsiniz. Yurt dışı hastaları için sunduğumuz konaklama ve ulaşımımız sayesinde saç ekimi iyileşme sürecinizi evinizdeymiş gibi hızlı ve rahat bir şekilde başlatmak için yapmanız gereken tek şey Saç Ekimi İstanbul klinikleri ile iletişime geçmek!

PRP yöntemi, cildi gençleştirmeye ve vücudun kendi kendini onarmasını sağlamaya odaklanan bir yöntemdir. Vücudunuzdaki kanı zayıf saç köklerine pompalayarak elde edilen temel bir prensibe sahiptir.