İçeriğe geç

Saç Ekimi 4. Ay Sonuçları

sac-ekimi-4-ay

Saç ekimi hareketsiz dönem adını verdiğimiz dönem, saç ekimi sonrası ilk 0-4 ay arası süreci işaret eder. Burada, yeniden saç çıkmasına rağmen saçlar yine kısadır. Yoğunluğu daha da az olarak gözükür. Saçlar cansız ve kıvırcık bir görünüm alabilir. Fakat bu aydan sonra saç dökülmesi artık biter. Ekilen greftler saç kökünü tanımaya başlamıştır. Siz de saçların doğru yöne çıkması için elinizle masaj yapabilirsiniz. Yanlış yöne doğru çıkan saçlar veya kıvırcık çıkan saçlar sizleri korkutmasın. İyileşmiş bir görüntü elde etseniz de unutmayın ki saçlarınızın henüz yalnızca %3’lük bir kısmı çıkmaya başladı.

 Zaten saç ekiminiz sonrası ekilen saçlar tipik olarak ilk 4-6 hafta içerisinde dökülmüş olur. Bu 4 aylık süreçte gördüğünüz o çıkan saçlar, saç kanallarına tutulmuş yeni saçlarınızdır. Bu 4. ay içerisinde ve sonrasında bazı kişilerde kafa yüzeyinde sivilcelenmeler görülebilir. Bu sivilcelenmelerin nedeni genelde saçların cilt altında çıkmaya çalışması yüzündendir. Sizi rahatsız eden dereceye ulaştıysa bizlerle iletişime geçmeniz büyük önem taşır. Bu ay ve sonrası içerisinde saçınıza kesinlikle tarak sürmemeli ve cildinizi darbelerden korumalısınız. Aynı zamanda makine ile traş olmamalı ve sadece el üstü traş yapılmalıdır. Saç ekimi sonrası 6. ay dolana kadar aşırı sıcak (hamam, sauna vb.) ve aşırı soğuktan kaçınmaya devam etmelisiniz.

Saç Ekimini Etkileyen Faktörler

Bizlerin burada bahsettiği her bir durum genel gözlemler sonucu ortaya çıkan durumlardır. Saç ekimi yaptıran bireyin belirleyici birçok özelliği dahil çok sayıda faktöre bağlı olarak değişiklikler görülebilir. Bu faktörlerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Saç dökülmesi boyutu
  • Derinin esnekliği
  • Donör olarak kullanılan bölgedeki saç yoğunluğu 
  • Saç tipi 

Bu tür farklılıkları inceleyerek size en uygun saç ekimi yöntemini belirlemek de bizim görevimiz. Bundan dolayı dünyanın neresinden gelirseniz gelin, sizleri düzenli olarak görmemiz ve kontrollerimizi sağlamamız oldukça önemlidir. Kliniğimizi tekrar ziyaret etmeniz gereken her kontrolde sizlere sunduğumuz konaklama fırsatlarımızdan da ilk günkü gibi yararlanabilirsiniz! Aynı zamanda kontrol sürenizi beklemeden, yaşadığınız herhangi bir sıkıntıda da bizlere kısa sürede ulaşabilirsiniz. Gereken her işlemi uygulayıp sorunlarınızı çözmek için buradayız!

sac-ekimi-4-ay

Saç Ekimi Sonrası Bakımı

Saç ekimi sonrası süreciniz duruma göre 1 yıla kadar uzayabilir. Bu süreç içerisinde sorunsuz bir saç uzama dönemi için yapabileceğiniz birkaç bakım işlemi bulunur. Dördüncü ay içerisinde yapılabilecek bakımlardan birinin saçların doğru şekilde çıkması için el ile o yöne masaj yapılması olduğundan bahsetmiştik. Bunun dışında yapabileceğiniz bir başka bakım da ilk 4 ay boyunca özel krem ve şampuanlar kullanılmasıdır. Aynı zamanda kendinizi güneşten de korumanız çok önemlidir. Ekim işlemi sonrası alnınızda şişlikler görülebilir. Bunları minimuma indirmek veya engellemek için yapabileceğiniz bir iki ufak bakım vardır. Bunlardan biri uyku pozisyonunuz! Birkaç gün boyunca 45 derecelik yüksek bir açıyla birkaç gün boyunca yatmanız size iyi gelebilir! 

Kullanmanız gereken vitaminler, bakım şampuanları ve kremler hakkında da sizlerin yanındayız! Ay ay size gerekecek olan bakım malzemelerinizi hazırladığımız paketler sayesinde evinize ulaştırıyoruz. Özellikle ilk 4 aylık süreçte bakımınızı olabilecek en iyi seviyede yapmanız sağlıklı bir saç ekimi işlemi için büyük önem taşır.  Bu paketlerin her birinin içerisinde nasıl kullanmanız gerektiğine dair kullanım kılavuzları da bulunur. Bunun dışında ekstra herhangi bir sorunuz olduğunda da sitemiz üzerinden veya iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz! Saç Ekimi İstanbul ile her daim daha iyiye!