İçeriğe geç

Saç Ekimi 6 Ay Süreci

sac-ekimi-6-ay

6. aydan itibaren saç ekimi sürecindeki zorlayıcı başlangıç dönemi geride kalmış olur. Kişi artık yeni saçlarına kavuşmaya başlar. Hareketsiz dönem adını verdiğimiz o dönem artık sona ermiştir. Saçların büyük bir bölümü, büyüme evresini tamamlamıştır. Fakat bir kısım saçlar hala tüy şeklinde veya cilt altında olabilir. Burada bilmeniz gereken en önemli şey, girdiğiniz uzun yolu yarılamış olmanızdır. Sabrınızın meyvesini görmeye başlayacağınız o süreç artık resmi olarak başladı! Bu 6. aydan sonra ne kadar dikkatli olur ve sabretmeye devam ederseniz, saç ekiminiz de o kadar başarılı sonuçlanmış olur. Normal şartlarda, saç ekiminin başarı oranı %95-98 arasındadır. Hatta bazı durumlarda %100 başarı oranı sözü verebiliyoruz! Burada başarı yüzdesini etkileyen faktörler genelde şu şekilde; saçın normal kalınlığı, alınan saç köklerindeki yoğunluk, saçın asıl dökülme nedenleri ve kişinin sağlığıdır.

Altıncı ay, artık yaralanma ve irritasyon gibi tüm şikayetlerin büyük oranda ortadan kalktığı ve saçın yalnızca uzamaya odaklandığı süreci ifade eder. Fakat çok nadir olmakla birlikte saç ekimi 6 ay sonra dökülme veya çeşitli şikayetler bulunabilir. Ciddi derecede bir rahatsızlık söz konusuysa hemen doktorunuza başvurmanız önem taşır. Bu ayda da verilen saç vitaminlerini kullanmaya ve prp gibi medikal tedavilere devam edebilirsiniz. Yine de saçlar sert taraklarla taranmamalı, saç ekimi yapılan bölge darbelerden korunmalıdır. Aşırı sıcak veya aşırı soğuk ortamlardan kaçınılmalıdır.

sac-ekimi-6-ay

Saç Ekimi 6 Ay Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

İlk altı ayın tamamlanmasının ardından saç ekimi yaptıran kişiler için en keyifli dönem başlar. Gelin ilk 1 yıllık sürecin kalan son 6 ayında neler olacağına birlikte göz atalım. 

Saç ekiminde 7. ay ve sonrası mutluluk aylarıdır diyebiliriz. Artık 7 ve 12. aylar arası saçlar tam uzunluğuna ulaşır ve gür bir görünüm kazanılır. 12. ay sonunda, tam, sağlıklı görünümüne kavuşan saçlarınıza artık fön çekebilir, boya yapabilir, şekil verebilir, kısacası istediğiniz her şeyi yapmaya başlayabilirsiniz. Yine de aşırı kullanımdan kaçınmalı adımlarınızı dikkatli atmalısınız. Ardından, sabrınızın meyvesi niteliğinde olan saç ekimi sonuçlarınızı göreceksiniz. Ulaştığınız 1. yıl sonunda saçlarınızı şekillendirmek adına dilediğinizce kestirebilir ve kullanabilirsiniz. Yine de kendi beslenmenize ve saçınızı beslediğiniz maddelere dikkat etmenizde fayda vardır. Fakat artık saçınızın hassas olduğu dönem büyük miktarda geride kalır ve rahatlıkla normal yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Saç Ekiminde Adresiniz Saç Ekimi İstanbul!

Saç ekimi 6. ay ve sonrası süreci, yukarıda sıraladığımız şekilde ilerler. Sabrın sonu, gerçekten de selamet olur diyebiliriz. Çünkü şöyle ki, hassas olan ilk altı ayı atlattıktan sonra büyük ölçüde rahatlarsınız. Zorlukların büyük bir çoğunluğu geride kalmış olur. Bizler de uzman ekibimizle beraber adım adım yanınızda bulunuruz. Sonrasında gelen süreçte de gerek sunduğumuz PRP ve mezoterapi gibi ek hizmetler olsun, gerekse ihtiyacınız olan herhangi bir şeyde hizmetinizde olmaya devam ediyoruz. Hatta şöyle ki, PRP tedavisini saç derinizin beslenmesi açısından genel olarak neredeyse her hastamıza önermekteyiz. Saç Ekimi İstanbul, saç, sakal ve kaş ekiminde birinci olma yolunda ilerlerken siz de bizlere katılmayı istemez misiniz? Cevabınız evet ise çeşitli kampanyalarımızdan faydalanıp ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. Sitemiz içerisinde bulunan iletişim formu ile 24 saat içinde cevap alabilir, numaramız ile ulaştığınızda anında geri dönüt alabilirsiniz! Saç kaybınız için en doğru adres Saç Ekimi İstanbul! Siz de hayal ettiğiniz o görüntüye kavuşabilirsiniz!